Gelinlik Seçimi

Gelinlik Seçimi

Hayatın dönüm noktalarından birisi olan düğünler için kıyafet seçimi son derece önemlidir. Dahası düğünün gözdesi olan gelin sizseniz seçeceğiniz kıyafet olan gelinliğin anlamı çok daha büyüktür.  Peki gelinlik seçiminde nelere dikkat etmeliyiz?

Gelinlik seçerken dikkat etmemiz gereken bazı temel kurallar vardır. Bunlardan ilki vücut şeklimizdir. Mesela kum saati olarak tabir edilen kalça ve omuzların aynı belin ise daha ince olduğu bu model için hemen her model gelinlik çok şık bir şekilde uyum sağlayacaktır.

Eğer vücut şekliniz kalçaların omuzlara göre daha geniş olduğu vücut tipiyse aradaki farkı kamufle etmek için uygulayabileceğiniz çok basit bir yol var. Üst bedeni biraz daha geniş gösterecek modeller seçerken alt bedeni gizleyecek kabarık modeller tercih edilmelidir.

Kalçaların ve belin yakın ölçülere sahip olduğu vücut şekline sahipseniz derin dekolte ve V yaka gelinlikler ile göğüs kısmı ön plana çıkartılırken bel bölgesi kamufle edilmelidir.

Bu vücut tipi için çok kabarık eteklerden, likra gibi vücut hatlarını ortaya çıkartan modellerden özellikle de yuvarlak yaka modellerden uzak durulmalıdır.

Çilek tipi olarak tabir edilen omuzların geniş, kalçaların dar olduğu bir vücut yapınız var ise tek yapmanız gereken üst bedeni dar gösterirken alt bedeni daha geniş göstermektir. Bunun için seçiminizi yarım balık ya da V yaka olarak yapabilirsiniz.

Vücut tipleri arasında son olarak sayabileceğimiz muz vücut tipine sahipseniz yani omuz ve kalçalar aynı orandayken bel oyuntusunun çok belli olmadığı bir vucüdunuz varsa; sizde kum saati vücut tipinde olduğu gibi bir çok gelinlik modelini oldukça iyi taşıyabilirsiniz. Burada kum saatinden farklı olarak yalnızca bel oyuntusu varmış gibi gösterecek ufak detaylar kullanmak daha doğru olacaktır. Bu detaylar için kemerler ya da işlemelerden faydalanılabilir.

Uzun boy ya da kısa boya göre gelinlik seçimi yaparken;
• Uzun boy: Tam balık ya da A kesim modelleri çok iyi taşırken,
• Kısa boy: Yarım balık ve mini gelinlikler ile çok iyi görünmektedirler.

Tüm bu sayılan vücut tipleri için hazır ya da özel dikim gelinlik modellerimiz için sizleri Sakarya Çark Caddesinde bulunan mağazamıza bekliyoruz.

Merhaba. WhatsApp Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?
Size nasıl yardımcı olabilirim?